Wypożyczalnia i Centrum Testowe Völkl

Informacje pod numerem tel. 665 252 614, 694 504 230

Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego SZUS przy stoku Czarnej Góry działa już 15 lat.
Znajdziesz nas obok kolei Efka, powyżej biura szkoły narciarskiej na Kubusiowej Polanie.

Od kilku lat działamy również jako Centrum Testowe Völkl, dzięki współpracy z dystrybutorem nart Völkl i wiązań narciarskich Marker – firmą SAT z Poznania, nasi klienci mogą pojeździć i przetestować najnowszą kolekcję nart tej ekskluzywnej niemieckiej firmy.

Dysponujemy każdym rodzajem sprzętu narciarskiego, który jest na bieżąco serwisowany ręcznie oraz na maszynach WINTERSTEIGER i REICHMANN. Pożyczany u nas sprzęt przygotowany jest z całą starannością pod względem ostrości krawędzi adekwatnej do poziomu umiejętności, wyrównania powierzchni ślizgu i nasmarowania.

Naszym Klientom zapewniamy:

  • profesjonalną i miłą obsługę
  • bezpieczny sprzęt wysokiej jakości, renomowanych firm
  • przystępne i atrakcyjne ceny
  • możliwość rezerwacji sprzętu

godziny otwarcia: 9.00 do 21.00

Centrum Testowe Voelkl

Cennik

cennik-serwis.cdr

Nasi partnerzy

Od kilku lat działamy jako autoryzowane Centrum Testowe Völkl. Współpracujemy z dystrybutorem nart Völkl i wiązań narciarskich Marker – firmą SAT z Poznania. Nasi klienci mogą pojeździć i przetestować najnowszą kolekcję nart tej ekskluzywnej niemieckiej firmy.

Zobacz najnowsze kolekcje nart Völkl
3-Marker
2-Dalbello
1-Voelkl

Przydatne info

Przeczytaj zanim zaczniesz wybierać sprzęt

Dobór sprzętu

Wypożyczając sprzęt w wypożyczalni, warto zwrócić uwagę na takie rzeczy jak: odpowiedni dobór butów narciarskich, właściwą długość nart.

Buty narciarskie

Pożyczając pierwszy raz buty narciarskie należy podać obsłudze wypożyczalni swój rozmiar stopy, a następnie rozchylając cholewkę wsunąć stopę do wnętrza buta. W pierwszym momencie poczujemy że nasze palce oprą się o przednią ściankę buta. Nie należy się tym sugerować i prosić but numer większy do przymiarki, tylko poczynając od dolnej klamry zapiąć but, a następnie stojąc, nie odrywając podeszwy buta od podłoża, ugiąć nogę w kolanie. Powinno nastąpić cofnięcie się stopy i nie powinniśmy odczuwać dyskomfortu w palcach, a więc jest to but odpowiedni dla nas. W wypadku gdyby palce w dalszym ciągu będą się opierały się o przód buta, powinniśmy wymienić but na pół lub numer większe. Zapinając klamry od dołu do góry należy je tak dopiąć, aby but dość ściśle przylegał do nogi. Noga nie powinna się ruszać w bucie. Powinniśmy odczuwać dość mocne objęcie naszej nogi, ale nie dyskomfort lub ból. Jeśli jest coś nie tak, to wymieńmy but na inny.

Narty

W związku z tym, że najczęściej klientem wypożyczalni jest osoba początkująca, narty jakie powinna otrzymać to narty z grupy easy, czyli dla początkujących  lub co najwyżej allround, a więc dla amatorów. Narty te pomagają w wykonaniu pierwszych „kroków” nowym adeptom narciarstwa.  Stojące narty powinny nam się sięgać do nosa, a więc być króts ze o 10-15 cm od naszego wzrostu. Skracanie długości nie jest wskazane, ze względu na utrudnienia w nauce jazdy na nartach. Na krótkich nartach trudno jest uczącym się narciarzom wyczuć opór narty-śnieg, który jest niezbędny przy opanowywaniu hamowania i zatrzymywania się.

Kijki

Kijki początkującym narciarzom, nie są potrzebne. Używanie ich przez takie osoby może być wręcz niebezpieczne. Upadek na kijek może być bolesny, a nawet skończyć się kontuzją. Ucząc się jazdy na nartach powinniśmy w pierwszych etapach być głównie skoncentrowani, na tym co się dzieje z naszymi nogami, tułowiem a ręce obciążone kijkami będą nam w tym przeszkadzały. Z czasem oczywiście wprowadzamy kije do nauki jazdy na nartach.

Napisz do nas

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości