Obsługa serwisu – Zdzisław Zieliński 692 652 464

 

Park maszyn

Wintersteiger DiscShutlle 3C
Wyposażona jest w kamień o szerokości 200 mm do szlifowania wstępnego i ostatecznego (nakładanie struktury) ślizgów nart. Posiada również, dyski ceramiczne do ostrzenia krawędzi bocznej w zakresie 87-90° i podcinania dolnej o kąt 0,75-1°. Maszyna ta pozwala na serwis do 30 par nart w ciągu godziny.

Szlifowanie ślizgów
Przemieszczanie narty w maszynie odbywa się automatycznie przy pomocy prowadnic, taśmociągów i pneumatycznie dociskanych kół posuwu. Wykorzystując specjalne mosty nie jest konieczne odkręcanie wiązań od narty. Komputerowo regulowany docisk narty do kamienia i dysków ceramicznych pozwala uzyskać odpowiednią jakość obróbki bez względu na geometrię narty (klasyczne, carvingowe, bardzo mocno taliowane).

Kamień
Zastosowanie oscylacji kamienia (przesuwanie się w prawo i w lewo), powoduje lepsze wykorzystanie jego całej powierzchni w trakcie kolejnych szlifowań nart, a tym samym mniejsze zużycie.

Ostrzenie krawędzi
Innowacyjna technologia dysków ceramicznych pozwala na uzyskanie doskonałej jakości wyostrzenia krawędzi, niespotykaną przy innych technikach ostrzenia. Możliwe jest indywidualne dobranie kąta ostrzenia krawędzi od 90° dla początkujących do 88°, a nawet 87° dla zawodników i doskonałych narciarzy. Ostrzenie dyskami wpływa na lepszą sterowność nart, lepsze trzymanie krawędzi, zwłaszcza na sztucznym śniegu i lodzie. Tak naostrzone krawędzie dłużej utrzymują swoją ostrość. Początkujący narciarze szybciej robią postępy, a potrafiący jeździć odczuwają większą przyjemność w jeździe carvingowej.

Struktury
W zależności od indywidualnych potrzeb (rodzaj śniegu, poziom umiejętności, itd.) możliwe jest takie przygotowanie kamienia, aby uzyskać różnego rodzaju struktury (liniowa, krzyżowa, skośna krzyżowa, a także innych nietypowych, mających zastosowanie głównie w nartach przygotowywanych do zawodów (strzałkowa, V, falista).

Obsługa
Wszelkie czynności związane ze sterowaniem maszyny odbywają się za pomocą kolorowego ekranu dotykowego. Wewnętrzna pamięć komputera pokładowego umożliwia zaprogramowanie do 15 różnych programów obróbki nart. Zarówno wprowadzenie nart do maszyny jak i odbiór zachodzi automatycznie. Możliwe jest podanie do 6 nart posortowanych pod względem długości i talkowania.

Wintersteiger SNB350
Maszyna z taśmą do szlifowania i ostrzenia snowboardów. Szeroki wałek – 350 mm umożliwia bezproblemową obróbkę spodów snowboardów. Zainstalowana przystawka umożliwia ostrzenie bocznej krawędzi snowboardów. Automatyczny posuw pozwala na równomierny docisk snowboardu do taśmy ściernej.

Wintersteiger PolyJet
Maszyna do zalewania ślizgów. W sytuacji bardzo dużego zniszczenia spodów nart, niezbędne jest ich zalanie takim samym materiałem z jakiego są wykonane ślizgi. Dzięki tej maszynie odbywa się to automatycznie. Pojedynczy posuw przesuwa nartę po rozgrzanej płycie z której wypływa materiał do uzupełniania ubytków. Mocno porysowane narty to już nie jest problem.

Reichmann BWM150
Smarownica narciarska ze szczotką polerską. Smar podawany jest przez podgrzewaną wirującą taśmę, a następnie polerowany przez szczotkę obrotową. W ten sposób uzyskujemy idealne rozprowadzenie smaru po całej powierzchni narty.

Cennik serwisu

cennik-serwis.cdr

Napisz do nas

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości